Kategoriler: Dünya

Biden, ABD-Meksika sınırını yasa dışı göçmen girişlerine kapatacak


ABD Başkanı Joe Biden’ın, ABD-Meksika sınırını yasa dışı göçmen girişlerine geçici olarak kapatacak başkanlık kararnamesine imza atmaya hazırlandığı açıklandı.


YAZI ARASI REKLAM ALANI

AA & Ensonhaber

Amerikan medyasına konuşan ve adı açıklanmayan bazı üst düzey ABD’li yetkililer, Başkan Biden’ın yarın başkanlık kararnamesiyle ülkenin güney sınırını geçici olarak yasa dışı göçmen girişlerine kapatacağını açıkladı.

Göçmen girişini 1500 altına düşürmek hedefleniyor

Yetkililer, Biden’ın bu kararı almasında, günlük yasa dışı göçmen girişlerinin 2 bin 500’ü aşmasının etkili olduğunu ve bu sayı 1.500’ün altına düşene kadar güney sınırının kapalı kalacağını belirtti.

Biden’ın yarın bazı bölge belediye başkanlarıyla birlikte düzenleyeceği törende kararnamaye imza atacağı ifade edildi. Yeni kararnameyle, güney sınırından giren ve güvenlik güçlerince yakalanan yasa dışı göçmenler sınır dışı edilecek.

Biden yönetiminin aldığı en sert tedbir

Demokrat Biden yönetiminin bugüne kadar aldığı “en sert sınır tedbiri” olarak nitelendirilen bu karar, 5 Kasım’daki başkanlık seçimleri öncesinde, daha sert sınır güvenliği önlemleri talep eden Cumhuriyetçi Donald Trump’a ve Kongre’deki sert muhalefete karşı bir adım olarak görülüyor.

2018 yılında dönemin başkanı Trump, ülke sınırlarından giren tüm yasa dışı göçmenlerin derhal sınır dışı edilmesini öngören “sıfır tolerans” politikasını hayata geçirmişti. 2020’de başkanlık seçimlerini kazanan Biden, Trump döneminin bu uygulamasını kaldırmıştı.


Kaynak: ensonhaber.com

editor

Paylaş
Tarafından Yayınlandı
editor

Yakın Zamanda Gönderilenler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın saat 16.00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MHP lideri Devlet Bahçeli…

45 dakika ago

Son dakika| Dağıstan'daki terör saldırıları sonrası Erdoğan'dan Putin'e 'taziye' telefonu!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon…

54 dakika ago

Kocaelispor, Yunus Emre Gedik ile anlaştı

1. Lig takımlarından Kocaelispor, sol bek Yunus Emre Gedik'i renklerine bağladı. AA & Ensonhaber Kocaelispor'un…

56 dakika ago

Banka hesabının kullandırılmasının tehlikeleri

Banka hesabı başkasına kullandırıldığında bir dolandırıcılık olayına aracılık yapıldıysa, konu ağır cezaya intikal ediyor ve…

58 dakika ago

Her gün 1 avuç yiyin, vücuda antikor ürettirin…

Antikorlar, vücudumuzun bağışıklık sistemi tarafından üretilen ve çeşitli enfeksiyonlara karşı savunma mekanizmasını destekleyen protein molekülleridir.…

59 dakika ago

Eski İsviçre Konfederasyonu Başkanı Berset, Avrupa Konseyi’nin yeni genel sekreteri oldu

Avrupa Konseyi Genel Sekreterliğine eski İsviçre Konfederasyonu Başkanı Alain Berset seçildi. AA & Ensonhaber Avrupa…

1 saat ago

This website uses cookies.