Kategoriler: Teknoloji

Eski TikTok yöneticisi şirkete dava açtı! İşte nedeni


Son yılların en popüler uygulamaları arasında yer alan TikTok şimdi bir dava ile karşı karşıya. Hem de davayı açan eski bir yöneticisi. Peki TikTok’un en iyi kadın çalışanlarından birisi TikTok’a hangi sebeple dava açtı? TikTok’a yaş ve cinsiyet ayrımı nedeniyle dava! 2019 yılında TikTok çalışanları arasında yerini alan Katie Ellen Puris, hızlı bir şekilde şirketin […]

Son yılların en popüler uygulamaları arasında yer alan TikTok şimdi bir dava ile karşı karşıya. Hem de davayı açan eski bir yöneticisi. Peki TikTok’un en iyi kadın çalışanlarından birisi TikTok’a hangi sebeple dava açtı?

TikTok’a yaş ve cinsiyet ayrımı nedeniyle dava!

2019 yılında TikTok çalışanları arasında yerini alan Katie Ellen Puris, hızlı bir şekilde şirketin yüksek makamlarına ulaştı. Google ve Facebook gibi şirketlerine pazarlama becerilerini TikTok bünyesine katan Puris, şu günlerde TikTok ile yollarını ayırdı. Şirket içerisinde ciddi ayrımcılık olduğunu iddia eden Puris, yaşı nedeniyle kendisine farklı davranıldığını belirtti.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

TikTok’un sahibi olan ByteDance‘in şirket içerisindeki kontrolü eline aldığını söyleyen Puris, şirketteki kadınların haksız yere işten çıkarıldığını dile getirdi. Yaşı ve konuşmaya istekli olması nedeniyle ByteDance tarafından olumsuz dönüşler aldığını bildiren davacı Puris, TikTok’un daha genç çalışanlarla çalışmak istediğini söyledi. Onların daha fazla yeni fikir getireceğine inanan şirket, söylentilere göre genç çalışanların daha kolay yönetilebileceğini de düşünüyor.

Amazon’dan 800 bin TL’ye ev alan TikToker gündem oldu!

Amazon üzerinden tam tamına 800 bin tl değerinde katlanabilir bir ev alan TikToker, duyanları hayrete düşürdü. İşte detaylar.

TikTok‘ta çalıştığı süre boyunca cinsel taciz ve baskı gibi sorunlarla nasıl başa çıkmaya çalıştığını anlatan Katie Ellen Puris, açtığı dava ile TikTok’taki işini kaybetti. Hal böyle olunca Puris’in açtığı dava daha ciddi bir yere taşındı diyebiliriz.

Her şirket gerek yönetim gerek çalışan tarafında sorunlar taşır. Ancak kadın ve yaşlı olmaları nedeniyle yöneticilerin dahi işten çıkarılması ya da baskı altına alınması doğru değil. Eğer iddialarında haklıysa, Puris ByteDance’e büyük bir darbe vurabilir. Ya da bu durum şirketin çalışanlar üstünde oluşturduğu baskıyı tamamen kaldırabilir. Bakalım TikTok bu dava ile nasıl başa çıkacak?

Kaynak:
SDN – ShiftDelete.Net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

editor

Paylaş
Tarafından Yayınlandı
editor

Yakın Zamanda Gönderilenler

Trump Makes Baseless Claims About Immigration and Voter Fraud

Fresh off his trip to the southern border earlier this week, former President Donald J.…

1 saat ago

Xiaomi 14 Ultra inceleme! iPhone 15 Pro ile kıyasladım!

Xiaomi’nin uzun zamandır beklenen ve teknoloji dünyasının heyecanla takip ettiği yeni amiral gemisi olan Xiaomi…

3 saat ago

Apple 2nm sürecini ne zaman kullanacak?

Mobil çip pazarının en büyük oyuncularından olan Apple ve Qualcomm, 2nm işlemci için gaza basmış…

15 saat ago

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dikkat çeken ‘Zübük’ göndermesi: Elinizdekini de götürür

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'da düzenlenen 3'üncü Diplomasi Forumu çerçevesinde yabancı liderlerle görüştükten sonra…

16 saat ago

Galatasaray’dan Türk Telekom deplasmanında kritik galibiyet

Galatasaray, Türkiye Basketbol Süper Ligi'nin 21. haftasında deplasmanda Türk Telekom'u 92-90 yendi. AA & Ensonhaber…

16 saat ago

Mehmet Şimşek, şubat ayı ihracatını değerlendirdi: Ekonomide dengelenme devam ediyor

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, sosyal medyadan bir mesaj yayınlayarak ocak ve şubat aylarında dış…

16 saat ago

This website uses cookies.