Kategoriler: Politika

Hulusi Akar sessizliğini bozdu: Bugüne kadar cevap vermemiştik


Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili görüşmelerinde CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş’ın “Çalışmalar esansında gördük ki bir emri yerine getirme psikoljisiyle hareket ettkilerini görüyoruz. O şekilde bilgi geldi reddeceğiz ifadeleri Komisyon Başkanımızım müktesabatına yakışmayan bir durum olmuştur” cümlesinden sonra Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar’dan tepki geldi.

Akar TBMM’de yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Ben bu arkadaşımıza konuyu açtığı için teşekkür ediyorum. Biz burada ki çalışmaların uhuluetle, suhuletle devamı açısından bu konular girmemiştik. Şu anda elimde Ankara Cumhuriyet Başsavcılıgının başlattığı incelemeye karşılık bilirkişi raporu var. Rapor da söz konusu videodaki, ses kaydındaki kelimenin “bilgi”olmadığı “biri” olduğu söyleniyor. Ve ayrıca burada konuşan arkadaşlarımızda yeminli şahit.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

“BİRİ GELDİ DİYOR”

Mevzu şu iki önerge geldi diyor arkadaşlarımız bize. Bir önerge okunuyor, diğeri nerede diyorum. Biri geldi diyor biri. İki önergeden biri. Televizyonlar, haber siteleri yanlış anlaşılmadan dolayı biri kelimesini bilgi olarak yayınladılar. Ve malesef o kelime üzerinde tepindiler.

“BUGÜNE KADAR CEVAP VERMEMİŞTİK”

Dolayısıyla bilgi bu kadar açık bu kadar net olmasına rağmen Komisyonun ve Genel Kurulun çalışmalarına gölgelenmesin diye bir yanlış üzerine bina edilen bütün görüş ve değerlendirmelere bugüne kadar cevap vermemiştik.” cümleleri ile cevap verdi.

Medya kuruluşlarının günlerdir külliyeden gelen bilgiyle kanunlar reddediyor haberleri dezenformasyon örneği olarak birkez daha karşımıza çıktı.

AKAR’ın konuşmasından anlıyoruz ki Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına videonun incelenmesi için suçduyurusunda bulunmuş ve bilirkişi raporu ile “Daha önceden 2 önerge verildi.” Diyen uzman personelin “diğeri nerede?” sorusuna verdiği “biri geldi” cevabı tespit edilmiştir. İki önergeden biri geldi reddeceğiz cümlesinin bilgi geldi reddediyoruz algısına dönüştürülmesi iletişim fakültelerinde yanlı habercilik örneği olarak okutulmalıdır. Algıların Olgular karşısında yok olmak gibi bir kötü huyu var.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
THY uçağında acil durum! İstanbul’a döndü
18 anlaşma! 5 milyar dolarlık ticaret hacmi
Bir ilde ‘kuduz’ alarmı! Saldıran köpek öldü
Kaynak: mynet.com

editor

Paylaş
Tarafından Yayınlandı
editor
Etiketler: Hulusi AkarMeclis

Yakın Zamanda Gönderilenler

vivo Y28s 5G özellikleri lansman öncesi sızdı

vivo’nun bütçe dostu pazara hitap etmesi beklenen yeni akıllı telefonu için tüm detaylar ortaya çıktı.…

9 saat ago

Mardin ve Diyarbakır’daki yangın faciasının hasar tespit çalışmaları tamamlandı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Diyarbakır'da 7 bin 900, Mardin'de 7 bin dekar tarım…

13 saat ago

Dışişleri Bakanlığı’ndan Kuveyt’e taziye mesajı!

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Kuveyt’in Mangaf şehrindeki bir binada gerçekleşen yangında çok sayıda…

13 saat ago

Spor dünyasının konuştuğu görüntü! Montella, Arda Güler’in elinden yeleğini aldı

A Milli Futbol Takımı'nın İtalyan Teknik Direktörü Vincenzo Montella'nın Çekya maçının antrenmanında Arda Güler'in elinden…

13 saat ago

Sağlık Bakanı Koca, fermuar yöntemi uygulayan sürücüleri paylaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde trafik kazasına giden itfaiye aracına "fermuar" yöntemi ile…

13 saat ago

Rusya’da sinagog ve kiliseye silahlı saldırı

Rusya'nın Dağıstan bölgesinde düzenlenen iki silahlı saldırıda bir polis noktasının, sinagog ile kilisenin hedef alındığı…

13 saat ago

This website uses cookies.