Kategoriler: Teknoloji

Sıcak günlerde otomobilinizi serin tutmak için bunu yapın!


Ülke genelinde sıcaklıklar artarken, birçok otomobil sahibi de aracında serinlemenin yollarını arıyor. Araç kullanırken aşırı ısınmayı ve yolda olası arızaları önlemek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Otomobili serin tutmak için neler yapılabilir? Uzmanlar ilk olarak otomobilin klimasını kullanmanızı öneriyor. Ancak soğutma sistemini verimli şekilde kullanmak için bakımların yapılması oldukça önemli. Uzmanlar, düzenli olarak soğutma sıvısı […]

Ülke genelinde sıcaklıklar artarken, birçok otomobil sahibi de aracında serinlemenin yollarını arıyor. Araç kullanırken aşırı ısınmayı ve yolda olası arızaları önlemek için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor.

Uzmanlar ilk olarak otomobilin klimasını kullanmanızı öneriyor. Ancak soğutma sistemini verimli şekilde kullanmak için bakımların yapılması oldukça önemli. Uzmanlar, düzenli olarak soğutma sıvısı ve yağ değişimi yapılmasını tavsiye ediyor.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Radyatör kanatlarındaki kir ve kalıntıların temizlenmesi de tavsiye ediliyor. Renkli camlar, güneşlikler ve ön cam reflektörleri ise güneşten gelen sıcaklığı engelleyerek aracın daha serin kalmasını sağlayacaktır. Deri koltuklu bir aracınız varsa soğuk jel pedleri tercih edebilirsiniz.

TSMC, çip teknolojisinde geleneksel yöntemi terk etti!

TSMC, çip üretim yaklaşımında devrim niteliğinde bir değişikliğe gidiyor ve artık yeni dikdörtgen düzenekler kullanacak.

Öte yandan otomobilinizi park ederken güneş altından kaçınmanız tavsiye ediliyor. Mümkün olduğunca gölge park yerleri aramanız, aracın ısınmasını da önleyecektir. Ayrıca arabaya binmeden önce sıcak havayı dağıtmak için arabanın kapılarını ve camlarını açabilirsiniz.

Araç kullanımı esnasında klimayı düşük hızlarda çalıştırabilir ve bu sayede daha verimli kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda araç içindeki hava sirkülasyonunu da artıracaktır.

Öte yandan aşırı ısınma sorunlarına yönelik gösterge panellerini takip etmeyi unutmayın. Uzun yaz sürüşlerinde aralıklı molalar vererek yolculuk yapmak hem sizin hem de motorun güvenliği için oldukça önemli. Bu kapsamda yolculuğunuzu sabah ve akşam saatlerine de denk getirebilirsiniz.

Kaynak:
SDN – ShiftDelete.Net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

editor

Paylaş
Tarafından Yayınlandı
editor

Yakın Zamanda Gönderilenler

iPhone 16 Pro fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 16 Pro’nın fiyatı hakkında söylentiler başladı. Birkaç ay sonra iPhone 16 modellerini piyasaya sürecek…

7 saat ago

Sahipsiz sokak hayvanları yasasından ‘ötanazi’ kelimesi çıkarıldı

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, sahipsiz köpek kanunundan "ötanazi" kelimesi çıkarılacak, "Veterinerlik Hizmetleri Kanunu’nun…

12 saat ago

Aylin Cesur, İYİ Parti’den istifa etti! Sosyal medyadan duyurdu

Dönem Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Aylin Cesur, yaptığı açıklamada İYİ…

12 saat ago

Fenerbahçe, En-Nesyri’ye kavuşuyor: Resmi açıklama geldi

Sevilla, Fenerbahçe'nin transferde son aşamaya geldiği Youssef En-Nesyri'nin kulüpten ayrılışının kesinleştiği için idmana katılmadığını duyurdu.…

12 saat ago

Baharat sektöründen 113 milyon dolarlık ihracat

İnsanlığın lezzet tutkusu baharatlara ilgiyi artırıyor. Türk baharat sektörü lezzet arayışını fırsata çeviriyor. Türkiye’nin baharat…

13 saat ago

Sağlıkta dijital dönüşüm sayesinde bu krizi hasarsız atlattık

Sağlık Bakanı Yardımcısı Doç. Dr. Şuayıp Birinci, Türk sağlık sisteminin küresel çaptaki dijital krizi, sağlıkta…

13 saat ago

This website uses cookies.