Kategoriler: Teknoloji

Skoda Elroq özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı!


Çekli otomobil üreticisi Skoda, ilk elektrikli C-SUV modelini görücüye çıkardı. Volkswagen Grubu bünyesinde yer alan Skoda özellikle 2023 yılında yeni SUV modelleri ile dikkat çekmişti. Markanın ilk elektrikli C-SUV modeli ise bugün kamuflajlı haliyle gösterildi. İşte yeni Skoda Elroq özellikleri ve fiyatı…

Skoda ürün gamını genişletmeye devam ediyor. VAG Grubu bünyesinde yer alan Çekli marka dünya trendlerini yakından takip ediyor. Bu hususta özellikle 2023 yılında SUV modellerde yaşanan talep patlamasının yanı sıra elektrikli otomobil trendini de takip eden marka elektrikli ilk C-SUV modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Henüz kamuflajlarından sıyrılmamış olsa da Skoda Elroq modeli görücüye çıktı. VAG Grubu’na ait tasarım dilini kamuflajlarının altından bile gösteren model ayrıca Skoda’nın Modern Solid tasarım dilini de benimseyen ilk Škoda modeli olacak.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Araç hem outdoor kullanımlar için yeterli gücü sunmakta hem de kompakt bir SUV modeli olmasıyla birlikte kullanıcılarına özellikle şehir içinde rahat bir sürüş imkanı sunmakta. Ayrıca otomobil elektrikli olmasından aldığı güç ile birlikte Avrupa Birliği’nin sert sıfır emisyon kurallarına da uymakta.

Euro 2024 karıştı! UEFA, bilgileri polise mi veriyor?

UEFA uygulaması Euro 2024 verilerini paylaşıyor iddiası futbolseverleri karışıtrdı. İzleyiciler, Almanya’da takip mi ediliyor?

Yeni Skoda Elroq 50, 60, 85 ve 85x olmak üzere dört farklı konfigürasyon seçeneği ile birlikte gelecek. Giriş seviyesi Elroq 50; 55 kWh batarya kapasitesine sahip arkadan itişli 125 kW güç üreten bir elektrik motoruna, Elroq 60; 63 kWh batarya ve 150 kW elektrik motoruna, Elroq 85 ve 85x; 82 kWh batarya ve 210 kW güce sahip elektrik motoruna sahip olacak.

Yeni Skoda Elroq Konfigürasyonları

Model Batarya Kapasitesi Çekiş Türü Elektrik Motoru Gücü
Elroq 50 55 kWh Arkadan İtiş 125 kW
Elroq 60 63 kWh Arkadan İtiş 150 kW
Elroq 85 82 kWh Arkadan İtiş 210 kW
Elroq 85x 82 kWh Dört Çeker 220 kW

Elroq’un tüm versiyonları farklı oranlarda AC ve DC şarj desteği sunmakta. 175 kW’a kadar DC şarj hızını destekleyen Elroq’un bataryası, 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 10’dan yüzde 80’e kadar şarj edilebilecek. Otomobil tam şarj ile 560 kilometre menzil sunacak.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

editor

Paylaş
Tarafından Yayınlandı
editor

Yakın Zamanda Gönderilenler

Melisa Aslı Pamuk ve Yusuf Yazıcı, Trabzon’a el öpmeye gitti

Milli futbolcu Yusuf Yazıcı, geçtiğimiz haftalarda dünyaevine girdiği Melisa Aslı Pamuk ile birlikte memleketi Trabzon'a…

1 saat ago

The insular relationships that protected Shohei Ohtani — until they didn’t

Someone always wanted something from Shohei Ohtani. An autographed baseball. A special meeting on the…

1 saat ago

Bu da oldu: Elon Musk ile Fortnite, işbirliği yaptı!

Tesla ve X (Twitter) sahibi ve dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk, son dönemdeki…

7 saat ago

iPhone 16 Pro fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 16 Pro’nın fiyatı hakkında söylentiler başladı. Birkaç ay sonra iPhone 16 modellerini piyasaya sürecek…

19 saat ago

Sahipsiz sokak hayvanları yasasından ‘ötanazi’ kelimesi çıkarıldı

AK Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, sahipsiz köpek kanunundan "ötanazi" kelimesi çıkarılacak, "Veterinerlik Hizmetleri Kanunu’nun…

24 saat ago

Aylin Cesur, İYİ Parti’den istifa etti! Sosyal medyadan duyurdu

Dönem Isparta Milletvekili Aylin Cesur, İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu. Aylin Cesur, yaptığı açıklamada İYİ…

24 saat ago

This website uses cookies.