Kategoriler: Gündem

Deprem felaketinin yıl dönümünde İlham Aliyev’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesaj


Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev mesajında, Türkiye’nin, depremin neden olduğu zorlukları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliği, Türk halkının dayanışma ruhu ve güçlü iradesi sayesinde hızla aşacağından emin olduğunu ifade etti.


YAZI ARASI REKLAM ALANI

AA

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 6 Şubat 2023 depremlerinin 1. yılı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mesaj gönderdi.

Depremde hayatını kaybedenlerin aziz hatırasını derin saygı ve hürmetle andığını belirten Aliyev, onlara Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diledi.

Aliyev, yaşanan felaketin Türkiye’yi olduğu kadar Azerbaycan’ı da derinden sarstığını vurgulayarak o zor günlerde Azerbaycan halkının, kardeş Türk halkı ile tek yürek olduğunu dile getirdi.

“Tüm imkanlar seferber edildi”

Azerbaycan halkı ve devletinin, deprem haberinin ilk dakikalarından itibaren hiçbir yardım çağrısı beklemeden kardeşlik görevini yerine getirmek için tüm imkanlarını seferber ettiğini hatırlatan Aliyev, şunları kaydetti:

Şiddetli depremin sonuçlarının ortadan kaldırılması için arama kurtarma çalışmalarında görev alan ekiplerimiz, doktorlarımız ve gönüllülerimiz, büyük bir cesaret, kararlılık ve özveriyle Türk meslektaşlarıyla omuz omuza çalıştı. Devlet ve özel kurumların yanı sıra küçükten büyüğe her yurttaşımız depremzedelere maddi ve manevi destek sağlamak için elinden geleni yaptı.

Türkiye hükümeti, sizin kararlı liderliğiniz altında, depremin yarattığı büyük yıkımın ortadan kaldırılması, etkilenen bölgenin yeniden canlandırılması, evsiz kalan milyonlarca insana konut sağlanması için var gücüyle çalışıyor. Azerbaycan da Kahramanmaraş ilinde insani faaliyetlerini sürdürmekte olup, imar ve restorasyon çalışmaları ile sosyal tesislerin inşasına da yakından katılmaktadır. Bu asil ve onurlu görevde, Türkiye’nin yanında olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

“Biz tek milletiz, iki devletiz”

Aliyev, Türkiye’nin iyi günde de kötü günde de Azerbaycan’ın yanında olduğu gibi, Azerbaycan’ın da her zaman Türkiye’nin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirterek, “Çünkü biz tek milletiz, iki devletiz. Sizin liderliğiniz, Türk halkının mücadele kararlılığı, dayanışma ruhu ve güçlü iradesi sayesinde kudretli Türkiye devletinin bu zorlukları hızla aşacağından, bu acı sınavdan onurla hatta daha da güçlenerek çıkacağından eminim.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)


Kaynak: ensonhaber.com

editor

Paylaş
Tarafından Yayınlandı
editor

Yakın Zamanda Gönderilenler

A Japanese Village Wants Tourists to Come for Heat, Soot and Steel

This past October, I found myself in Yoshida Village standing before a tatara, a giant…

3 saat ago

4 yıl pil sağlığı garantili vivo V30 inceleme

Vivo, büyük bir lansmanla yeni V30 serisini piyasaya sürdü. V30 ve V30 Pro modelleri ile…

6 saat ago

Inside the Late-Night Parties Where Hawaii Politicians Raked In Money

Mr. Yonamine — who has a certain renown because his uncle Wally Yonamine was a…

7 saat ago

Continental Conti Eco Gen 5 serisi tanıtıldı! Yakıt tüketimi düşüyor

Continental yük taşımacılığı endüstrisi için tasarladığı yeni nesil Conti Eco Gen 5 lastik serisini duyurdu.…

18 saat ago

Dışişleri Bakanlığı’ndan Lübnan’a seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'daki Türk vatandaşlarının tedbirli olmaları ve zorunlu olmadıkça ülke içinde seyahat etmemeleri konusunda…

21 saat ago

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten ‘kabine değişikliği’ sorusuna yanıt: Cumhurbaşkanımız uygun gördüğünde bir tasarrufta bulunur

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep…

21 saat ago

This website uses cookies.